Skip to main content

Visok poraz na kraju uspješne sezone

U okviru posljednjeg 30. kola Druge nogometne lige FBiH – Jug, nogometaši Kamešnice ugostili su goste iz Jablanice, koji su u prošlom kolu za zelenim stolom izgubili izglede za plasman u 1. ligu FBiH. Utakmici je zahvaljujući lijepom vremenu i sjajnoj sezoni prisustvovao rekordni broj gromoglasnih navijača. Domaći trener Čondrić na teren je poslao pomlađenu momčad, a par iskusnih prvotimaca dobilo je zasluženi odmor.

NK KAMEŠNICA 1 (1)
FK TURBINA (Jablanica) 4 (1)

Stadion: Bilo polje;
Gledatelja :100,
Sudac: Majkl Proleta (Čapljina),
Strijelci: 1:0 Niko Velić (19); 1:1 Vila (40); 1:2 Zahirović (66); 1:3 Zahirović (76); 1:4 Zukić (80).
Žuti kartoni: Suša (Kam.), Gosto, Zamirović (Tur.)
Crveni kartoni: –
Igrač utakmice: Adi Zahirović (Turbina).

KAMEŠNICA: Madžar 5,5; N. Velić 6 (od 46. Brešić 5);  M.Perković 6; Vukadin 6; Z. Mišković 5,5 (od.80. Čeko-); Suša 6; N. Pavić 6; M. Omazić 5,5; Pervan 5,5; D. Mišković 5,5; I. Perković 6 (od 49.E. Velagić 5).

Trener : Zlatko Čondić-Zlajo

TURBINA (Jablanica): Hero 6; Gosto 6; Šukman 6; Zamirović 5,5; Mezit 5,5 (od 61, Zukić 6); Halihodžić –  (od 28. Đuliman 5,5); E. Šćuk 6; Zahirović 7; Vila 6,5; N.Šćuk 6.

Trener: Zaim Hadžiomerović

Kronologija utakmice:
Gosti su brzo zaboravili prošlotjedne događaje te su bolje otvorili utakmicu.
Prigode:
1.poluvrijeme
9. min. Edin Šćuk puca slabo pored vrata,
14. min. Gosti opet u prigodi ali iskusni Vila puca direkt u vratara Madžara,
19. min. 1:0 Niko Velić, akciju je dobro poveo Suša vraća loptu do Velića a ovaj rezolutnim šutem lijevom nogom pogađa gol.
26. min. Dobra prigoda za Ivana Perkovića ali puca visoko preko gola.
32. min. Lijepa akcija Ivana Perkovića, sam je prošao podesnoj strani oštro zavrnuo u peterac, ali Pervan puca preko gola,
40. min. 1:1 Vila. Na odbijenu loptu iz kornera najbolje je reagirao Vila i poravnava rezultat.

2.poluvrijeme
Trener domaćih Čondić umjesto strijelca Velića ubacio je Brešića,
Drugo poluvrijeme i jedni i drugi otvorili su lagano, no neiskustvo domaćih igrača kao i iskustvo i rutina gostiju donosi nam totalni pad u igri domaćina.
62. min. Zahirović oštro Madžar brani.
66. min.1:2 Zahirović, izigrana obrana domaćina napadač gostiju pogađa za vodstvo gostiju.
76. min.1:3 Zahirović, pogreška zadnje linije domaćina, Zahirović izlazi sam pred Madžara i povisuje na 3:1.
80. min. 1:4 Zukić, Korner za goste najviši u skoku je Zukić koji loptu skreće u mrežu, anemične obrane domaćina.
90. min. KRAJ.

Zaslužena pobjeda gostiju, domaćin dobar u 1. poluvremenu, no s obzirom na ekipu koja je danas nastupila, možemo reći očekivan poraz koji ipak neće pokvariti sveukupni dojam o igrama koje su pružili ovog proljeća i ove sezone.

Sezonu je Kamešnica završila na 4. mjestu sa osvojenih 47 bodova. BRAVO za trenera i igrače!

Izvještaj pripremio: Stanko Šimunac