Skip to main content

Treća uzastopna pobjeda Kamešnice i proboj do 5. mjesta

U sklopu 26. kola Druge nogometne lige FBiH – Jug NK Kamešnica je na Bilom Polju ugostila te savladala ekipu HNK Posušje rezultatom 4:2. Golove za Kamešnicu postigli su Brćić (33), Suša (42), E. Velagić (61) i L. Pervan (90), a za goste Čuić (30) i Duspara (66). U vjerojatno najboljoj sezoni Kamešnici je ovo treća uzastopna pobjeda kojom se probila do 5. mjesta na prvenstvenoj ljestvici sa samo 2 boda zaostatka za četveroplasiranim Brotnjom.

U nastavku pročitajte iscrpni izvještaj našeg Stanka Šimunca – Stankiše.

NK KAMEŠNICA 4 (2)
HŠK POSUŠJE 2 (1)

Podhum , stadion: Bilo polje
Gledatelja : 60.
Sudac: Majkl Proleta (Čapljina),
Strijelci: 0:1 Čuić (30), 1:1 Brčić (33), 2:1 Suša (42)
3:1 E.Velagić (61), 3:2 Duspara (66), 4:2 L.Pervan (90),
Žuti kartoni: Vranjković, Jurišić (Pos.)
Crveni kartoni:
Igrač utakmice:
Niko Suša (Kamešnica).

NK KAMEŠNICA: Madžar 5,5, Suša 7, N.Velić 6, Vukadin 5,5,
N.Pavić 6, Brčić 6,5, Kamber 6,5 (od 85. L.Pervan 6 ), Brnić 6,
B.Velić 6, Hozo 6, E.Velagić 6,5 (od.88. D.Mišković)
Trener : Zlatko Čondić-Zlajo

HŠK POSUŠJE : J.Bešlić 5, T.Kovač 5,5, Galić 5,5, Mikulić 5,
Jurišić 5,5 (od 70. Begić), Duspara 6, I.Kovač 5,5 (od 80. A.Leko)
Čuić 6, M.Bešlić 5, N.Leko 6, (od 89. Jukić)
Trener:Ljubomir Crnogorac

Sažetak:

Po vjetrovitom vremenu, nogometaši Kamešnice preokretom došli do nove pobjede (treće uzastopne) i nova tri boda, kojom su prešli magičnu brojku „40“, te sad su na 5. mjestu sa 42 boda..

Da se nisu došli branit već nadigravat gosti odmah daju do znanja i tako već u 6.minuti, brzonogi Čuić ulazi u 16.metara ali puca visoko preko gola.
Vjetar nije bio saveznik igrača, blijeda igra tek poneki bljesak pojedinaca i tako bilježimo slab udarac Branimira Velića u 16.minuti.
Dobra akcija domaćina u 20.minuti ali Velagić puca slabo u golmana Bešlića, gosti uzvraćaju u 28.minuti preko Maria Bešlića koji je neprecizan.

30.min 0:1 Čuić
Smušenost domaćeg golmana Madžara i stopera Vukadina koji se nisu mogli dogovorit tko će loptu ispucat iskoristio je Čuić koji lagano poentira za vodstvo gostiju.
33.min 1:1 Brčić
Domaći se brzo vraćaju u igru, dobra akcija Hoze i Brčića, loptu prima kapetan Marko Brčić i izvrsnim udarcem pogađa lijevi kut.
42.min 2:1 Suša
Kamber prolazi po lijevoj strani oštar ubačaj loptu prihvaća Suša te je efektno posprema u mrežu nemoćnog Bešlića
DRUGO POLUVRIJEME;
47.min, Dobar prodor Kambera, šut ali visoko preko gola
61.min. 3:1 Eba Velagić
Neuspjelo namještanje zaleđa od strane gostiju vješto koristi Eba Velagić, zaobilazi golmana i loptu posprema u mrežu.
66.min, 3:2 Duspara
Slobodan udarac sa lijeve strane sa oko 20.metara loptu uzima Duspara, oštar šut i to je gool.
Još 20.minuta do kraja uzbudljiva utakmica, gosti traže bod,a domaćin da sačuva sva tri, izmjenama nastoje povećati agresivnost i jedni i drugi.
80.min. Dobra akcija Hozo slabo puca.
89.min Napadač gostiju Leko izlazi sam pred Madžara ali puca očajno, gostujuća klupa hvata se za glave.
90.min 4:2 Luka Pervan
Dobar pas Brčića za mladoga Luku Pervana, koji se vješto rješava golmana Bešlića i poput iskusnog rutinera posprema loptu u mrežu.

90+….KRAAAAJ, Pobjeda domaćina zaslužena, gosti solidni dobra ekipa, ali bodove će morati tražiti na drugom mjestu, a ne na Bilom polju.