Skip to main content

Kamešnica rutinski do 3 nova boda (3:1)

U sklopu 20. kola Druge nogometne lige  FBiH – jug pred stotinjak gledatelja po idealnom vremenu NK Kamešnica je na Bilom Polju ugostila FK Klis i rutinski došla do tri nova boda.

Kronologija utakmice:

12. minuta – Nakon greške zadnje linije domaćih, gostujući napadač Čilić puca visoko preko gola.

14. minuta (1:0 Velagić) – Nakon izvođenja auta domaćih, Kamber glavom asistira Velagiću koji desnom nogom efektno zabija pod gredu.

18. minuta (2:0 Velagić) – Korner oštro izvodi Kamber, a sa pet metara Velagić posprema loptu u mrežu gostiju iz Buturović Polja.

25. minuta (3:0 Niko Velić) – Nakon izvođenja slobodnog udarca treći gol za Kamešnicu postiže Niko Velić.

34. minuta – Volej Branimira Velića završava iznad grede.

36. minuta – Gosti prijete preko Bitevije, ali vratar domaćih Vehid Velagić sigurno hvata loptu.

44. minuta – Gosti prijete preko Turkovića, ali još jedna izvrsna intervencija domaćeg vratara.

46. minuta – Počinje drugo poluvrijeme bez zamjena sa obje strane.

55. minuta – Prva izmjena, kod domaćina izlazi Kamber a ulazi Brešić. Također i gosti vrše izmjenu, izlazi Hoščović a ulazi Islamović.

56. minuta – Oštar šut Hoze ali lopta završava pored gola.

62. minuta – Izvrsna akcija dva napadača Kamešnice B. Velića i E.Velagića. Nažalost po domaće navijače Velagić loptu šalje preko gola.

70. minuta – Dvostruka izmjena kod domaćina, izlaze Perković i Hozo a ulaze Mišković i Pervan.

80. minuta (3:1 Zukić 11. metara) – Mladi Mišković nepotrebno ruši napadača gostiju. Sa 11 metara siguran je Zukić.

Do kraja se igralo bez izrazitih prigoda. Kamešnica nakon uvjerljive igre osvaja tri nova boda.

Stadion: Bilo Polje

Gledatelja: 100

Sudac: Emil Husković (Mostar)

Strijelci: 1:0 Edib Velagić (14); 2:0 Edib Velagić (18); 3:0 Niko Velić (25); 3:1 Zukić (80) 11. metara.

Žuti kartoni: Mišković (Kamešnica), Turković, Zukić (Klis)