Skip to main content

8. KOLO: NK Kamešnica – FK Igman 2:2

U okviru 8. kola 2. nogometne lige FBiH – Jug na Bilom Polju odigrana je odlična utakmica između NK Kamešnice i FK Igmana iz Konjica. Dosadna jesenska kiša prijetila je da pokvari derbi kola, no igrači obje ekipe dobro su se prilagodili ovakvim uvjetima.
U prvih nekoliko minuta domaćini prijete preko P. Vukadina, potom i preko I. Kambera no bez rezultata. U 25. minuti opet nas je eurogolom oduševio Pavo Čeko koji izvrsno prima loptu od Kambera te snažnim udarcom posprema loptu u gol. Inače Čeki je ovo ukupno 7.  pogodak ove sezone.

U 36. minuti gosti solo akcijom Ajdina Sultanića poravnavaju na 1:1.

U 44. minuti dogodila se sporna situacija na štetu domaćina. Udarac Petra Vukadina pogađa u ruku stopera gostiju Ovnovića koji na taj način sprječava sigurni pogodak, no sudac Miličević ne pokazuje na bijelu točku.

Sporna situacija iz prvog poluvremena odrazila se na igru domaćina što gosti koriste te preko Šabanovića u 51. minuti dolaze u vodstvo od 1:2.
U posljednih pola sata igre nogometaši trenera Mioča pokazali su bolju igru, imali su nekoliko prilika, a u 78. minuti P. Vukadin poravnava na 2:2.

U 81.minuti Šabanović zbog prigovora sucu dobiva drugi žuti karton te su do kraja susreta gosti igrali s igračem manje.
Do kraja utakmice Kamešnica je imala još nekoliko prigoda,posebno valja izdvojiti udarac Tomislava Pervana kojeg brani golman gostiju.

Podjela bodova na kraju, kako se rezultat kretao to je i najpoštenije, no moramo se osvrnut na sudačku trojku koja nije bila na potrebnom nivou i koja je svojim odlukama unosila nepotrebnu nervozu u utakmicu. U sljedećem kolu NK Kamešnica putuje u Čitluk gdje će odigrati još jednu tešku utakmicu protiv HNK Brotnja.

U nastavku donosimo malo statistike koju je za vas pripremio Stanko Šimunac.

NK KAMEŠNICA – FK IGMAN 2:2 (1:1)
Druga liga FBiH – Jug, 8. kolo
Podhum: 04. Listopad 2015. godine
ŠRC „Kamešnica“ Bilo Polje
Gledatelja:100
Sudac: Mario Miličević (Posušje)
Strijelci:1:0 Pavo Čeko (25.), 1:1 Sultanić (36.), 1:2 Šabanović (51.) 2:2 Petar Vukadin (78.)
Crveni karton: Šabanović (81.)
Žuti karton: Kamber, I. Vukadin, Krželj (Kam.), Šabanović, Sultanić (Igm.)
Igrač utakmice: Petar Vukadin (Kam.)
NK KAMEŠNICA: V. Velagić 6,5, L. Pervan 6,5, Krželj 6,5, I. Vukadin 6,5, Pavić 7,5, P. Vukadin 8, Suša 7,5, M. Omazić 7,(od 70. E. Velagić 7), P. Čeko 7,5, Kamber 7, Hozo 7, (od 75. T. Pervan 6),
Trener: Davor Mioč
FK IGMAN : Pajaziti 6, Pirija 6, Ovnović 7, Đapo 6, Zahirović 6, Graho 6, Šabanović 7, Sultanić 7, Murtić 5,5, (od 52. Pajić 6), Bajrić 6, Mehić 5
Trener: Amir Halilović