Skip to main content

20. KOLO: Velika pobjeda Kamešnice u Mostaru protiv Branitelja (1:4)

U sklopu 20. kola Druge nogometne lige FBiH – Jug nogometaši Kamešnice gostovali su u Mostaru gdje su uvjerljivo slavili protiv Branitelja rezultatom od 1:4.

Iako je Kamešnica u Mostar otputovala bez nekoliko standardnih igrača lakše je nego se očekivalo došla do važne pobjede i sva tri boda u gostima.

U prvom poluvremenu vidjeli smo samo jedan pogodak kojeg je postigao mladi Ivan Šimunac u 19. minuti.

U drugom poluvremenu igrači trenera Sučića su apsolutno dominirali terenom što je potvrđeno golovima Mate Omazića (61. min.), Stjepana Kreze (65. min.) i pred sam kraj utakmice veterana Anesa Hoze (87. min.).

Slavlje u svlačionici

Počasni pogodak za Branitelj postigao je Pere Čolak u 84. minuti.

Da u prethodnom kolu nije prekinuta utakmica s Neumom (19. kolo) pri vodstvu Kamešnice od 2:1 ovo bi bila treća pobjeda u nizu jer je i u 18. kolu Kamešnica slavila u Grudama rezultatom 2:3.

Kapetak Kamešnice Ivan Vukadin je nakon utakmice izjavio:

“Prvo poluvrijeme Branitelj nam je koliko-toliko parirao. dok smo ih u  drugom djelu potpuno nadigrali i zasluženo uzeli puni plijen iz grada podno Veleža. Igrati u gostima nam očito odgovara ove sezone. Troglav 1918 nam dolazi u nedjelju, bit ćemo spremni i jedva čekamo.”

U 21. kolu kao što je Vukadin već spomenuo Kamešnica na Bilom Polju dočekuje NK Troglav 1918 koji također u zadnje vrijeme bilježi pozitivne rezultate tako da ljubitelje nogometa na Bilom Polju očekuje zanimljiva utakmica.